وزیر صمت

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از اجرایی شدن ۶۰ درصد مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در سراسر کشور خبر داد .

به گزارش سفیر تجارت، رضا رحمانی در پنجاه و نهمین جلسه این کارگروه که با حضور معاونین وزرای صمت، کشور، امور اقتصادی و دارایی و نیز نمایندگان بانکهای ملی، ‌ تجارت و سپه برگزار شد، افزود: در ۶ ماهه ابتدای سال ۱۵۳۳ جلسه در کل کشور برگزار شده که منجر به ۱۰ هزارو ۷۹۶ مصوبه شده است.
رحمانی افزود: این کارگروه شان ملی دارد و بر اجرای تصمیمات آن مصمم هستیم و این درحالی است که اکنون از سوی مجلس نیز این کارگروه قانونی شده است.
به گفته رحمانی در مصوبات این کارگروه تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت و استمهال بانکی در صدرمسایل و مشکلات واحدهای تولیدی قرار دارد و سپس مسایل تامین اجتماعی و مالیاتی و سایر موارد رتبه های بعدی را تشکیل می دهند.
وی از تاکید رییس جمهور بر عملکرد این کارگروه خبر داد و گفت: رییس جمهور دستور داده است که یکی از موارد مهم برای ستاد اقتصادی دولت عملکرد کارگروه باشد و در صورت لزوم در جلسات سران سه قوه در دستور کار قرار گیرد.

قرارگاه مقابله با تهاجم اقتصادی

رحمانی تاکید کرد: امسال با توجه به تهاجم اقتصادی، ‌این ستاد و کارگروه قرار گاه مقابله با تهاجم است.
وی با اشاره به تملک دو هزارواحد تولیدی از سوی بانکها در سال گذشته افزود: اصل بر حفظ تولید است و اگر واحدی تعطیل شود و یا اشتغال واحد دچار مشکل شود این هدف مطلوب ما نیست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اینجا می تواند کلینیک درمان و عارضه یابی باشد و از تمامی دستگاههای نظارتی هم خواسته ایم که همکاری کنند تا امور بهتر انجام شود و این در حالی است که مجموعه بدنه کارشناسی وزارتخانه و دستگاههای مسوول، بانکها و وزارتخانه های درگیر و نیز اتاق بازرگانی بدنه کارشناسی این کارگروه را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد : اگر واحد تولیدی فعال باشد و فعال بماند با حفظ تولید و اشتغال، وصول مطالبات بانکی هم آسان تر می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار