کد خبر: 2795
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
افتتاح ۲۸ هزار مسکن مهر در شهرهای جدید

بررسی تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد که قیمت مسکن طی ۱۱ ماهه گذشته ۶۸.۸ درصد افزایش و به تبع آن حجم معاملات هم ۳۲.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش سفیرتجارت، بررسی تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد که قیمت مسکن طی ۱۱ ماهه گذشته ۶۸.۸ درصد افزایش و به تبع آن حجم معاملات هم ۳۲.۵ درصد کاهش داشته است. در این شرایط واحدهای ارزان قیمت پایتخت که بیش از همه در مناطق جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی تهران متمرکز شده‌اند، حجم قابل توجهی از متقاضیان خرید مسکن را به سمت خود جذب کرده‌اند.

ارزان بودن قیمت مسکن و نگاه ویژه خریداران به واحدهای مسکونی این مناطق، فضا را برای حضور واسطه گران و برخی مشاوران املاک سودجو باز کرده است، موضوعی که موجب شده آنها با انجام خرید و فروش چندین باره یک ملک جدا از اینکه سود خوبی به جیب بزنند، موجب افزایش قیمت مسکن در این مناطق شوند.

البته حسام عقبایی، نایب‌رییس اول اتحادیه مشاوران املاک معتقد است که مشاوران املاک در تداوم روند افزایشی قیمت مسکن دخیل نیستند، اما تعداد کمی از آنها از قانون تخطی کرده و با بازار گرمی یا فروش چندین باره ملک طی مدت کوتاهی، تاحدودی در افزایش قیمت موثر بوده‌اند. عقبایی می‌افزاید: با نوسانات نرخ ارز از اردیبهشت ماه قیمت تمام کالاها از جمله مسکن هم رشد کرد، در واقع اصلی‌ترین عامل گرانی مسکن، افزایش نرخ ارز بود. اگرچه عوامل دیگری هم در این میان اثرگذار بودند. او ادامه می‌دهد: البته با نزدیک شدن به پایان سال جاری و با توجه به اینکه شرایط حاکم بر بازار مسکن در سال آینده مشخص نیست، برخی دلالان از این وضعیت استفاده کرده و بازار گرمی می‌کنند و افزایش قیمت‌ها را رقم می‌زنند.   اهمیت افزایش قیمت مسکن طی ماه‌های گذشته و همچنین نقش برخی دلالان و واسطه گران برای افزایش قیمت مسکن در مناطق پرتراکم که ارزان‌تر از سایر مناطق تهران هستند، بهانه‌ای شد تا روزنامه تعادل گزارشی میدانی از ارزان‌ترین واحدهای مسکونی ۵ منطقه مختلف تهران (شمال، غرب، مرکز، شرق و جنوب) تهیه کند. نتایج این گزارش حاکی از آن است که بیشترین واحدهای مسکونی ارزان قیمت در شهر تهران در مناطق جنوب شرقی، جنوب غربی و جنوب متمرکز شده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود، اگر قصد خرید واحد مسکونی ارزان قیمت را دارید در این مناطق، واحدهای مسکونی مناسب توان اقتصادی شما پیدا می‌شود.

برای خرید مسکن در اغلب مناطق شمالی تهران باید بطور متوسط برای هر مترمربع ۱۵ میلیون تومان هزینه کنید، اما در دربند، ده ونک و... واحدهایی یافت می‌شوند که با کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌توان آنها را خریداری کرد. البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که این واحدهای مسکونی، عمر بنای بالایی دارند و تعدادشان نسبت به واحدهای گران قیمت بسیار ناچیز است.

درصورتی که خواهان خرید یک واحد مسکونی ۳۰ متری در منطقه دربند تهران هستید، باید برای هر مترمربع از این واحد مسکونی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید و قیمت کل این واحد ۱۰۰ میلیون تومان است.

اگر می‌خواهید یک واحد مسکونی ۴۵ متری در ده ونک خریداری کنید، باید ۲۰۰ میلیون تومان در چنته داشته باشید، چون قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان است.

برای خرید یک واحد مسکونی ۵۰ متری در منطقه امامزاده قاسم باید ۱۸۰ میلیون تومان به صاحبخانه پرداخت کنید، چون قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

خرید مسکن ارزان قیمت در مناطق شمالی و غربی پایتخت به سختی امکان پذیر است و شما که می‌خواهید در غرب تهران ساکن باشید و توان اقتصادی چندانی ندارید باید در مناطق جنوب غربی به دنبال واحد مسکونی باشید. قیمت یک واحد مسکونی ۲۷ متری در خیابان استاد معین با ۳۰ سال ساخت، ۱۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود، چون قیمت هر مترمربع این واحد مسکونی ۴ میلیون و ۸۱۴ هزار تومان است. برای خرید یک واحد مسکونی ۲۷ متری در خیابان جیحون که ۳۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، ۱۳۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است که قیمت هر مترمربع آن ۴ میلیون و ۸۱۴ هزار تومان است.

اگر قصد خرید یک واحد مسکونی ۴۰ متری در پونک را دارید که ۳۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، باید ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشید، چون قیمت هر مترمربع از این واحد مسکونی ۵ میلیون تومان است.

برای خرید یک واحد مسکونی ۵۰ متری در سی متری جی که ۳۰ سال از ساخت آنها می‌گذرد، باید ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کنید که قیمت هر مترمربع آن ۴ میلیون تومان است.

واحدهای مسکونی ارزان قیمت در مرکز تهران به سختی پیدا می‌شوند، اما با این وجود می‌توان واحدهایی را یافت که قیمت‌شان کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان است. یک واحد مسکونی ۴۸ متری در خیابان اسکندری که ۲۰ سال از ساخت آن می‌گذرد ۲۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است که قیمت هر مترمربع آن ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان است. برای خرید یک واحد مسکونی ۴۳ متری در خیابان مختاری با عمر بنای ۱۶ سال باید ۱۶۰ میلیون تومان به صاحبخانه پرداخت کنید، چون قیمت هرمترمربع آن ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است.

اگر قصد خرید یک واحد مسکونی ۴۵ متری ۳۰ ساله در خیابان جمالزاده را دارید، باید برای هر مترمربع واحد مسکونی ۳ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان پرداخت کنید، چون قیمت کل این واحد مسکونی ۱۶۰ میلیون تومان است. قیمت یک واحد مسکونی ۶۰ متری در خیابان خواجه نظام ۱۸۵ میلیون تومان است، این واحد مسکونی که ۱۵ سال از ساخت آن می‌گذرد قیمت هر مترمربع آن ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

یافتن واحد مسکونی ارزان قیمت در شرق تهران کار سختی نیست و یک واحد مسکونی ۴۰ متری قولنامه‌ای در خیابان جشنواره با ۴ سال ساخت، متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است که قیمت کل این واحد مسکونی در شرق پایتخت ۱۸۰ میلیون تومان است.

برای خرید یک واحد مسکونی ۴۱ متری در خیابان دماوند که ۱۷ سال از ساخت آن می‌گذرد، ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان است. اگر قصد خرید یک واحد مسکونی ۳۰ متری در خیابان سبلان جنوبی را دارید که ۶ سال از ساخت آن می‌گذرد و هر مترمربع آن ۶ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است، قیمت کل آن ۲۰۰ میلیون تومان است. در صورتی که خواهان خرید یک واحد مسکونی ۵۵ متری ۳۰ ساله قولنامه‌ای در

شمیران نو هستید، باید ۱۵۵ میلیون تومان در چنته داشته باشید چون قیمت هر مترمربع از این واحد مسکونی ۲ میلیون و ۸۱۸ هزار تومان است.

  مناطق جنوبی تهران بهترین مناطق برای پیدا کردن واحدهای مسکونی ارزان قیمت هستند و در اغلب این مناطق می‌توان واحدهای با متراژ ۴۰ متر یافت که ارزان‌تر از ۲۰۰ میلیون تومان باشند. درخیابان جوادیه تهران یک واحد مسکونی ۴۰ متری با عمر بنای ۱۸ سال، ۱۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شود چون قیمت هرمتر مربع آن ۴ میلیون و ۱۲۵ هزار تومان است. برای خرید یک واحد مسکونی ۴۱ متری در خیابان ۱۷ شهریور که ۱۹ سال از ساخت آن می‌گذرد، ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت هر مترمربع آن ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان است.

قیمت یک واحد مسکونی ۴۰ متری ۶ سال ساخت در شادآباد ۱۶۰ میلیون تومان است چون قیمت هر مترمربع آن ۴۱ میلیون تومان است.

اگر قصد خرید یک واحد مسکونی ۶۹ متری با ۷ سال ساخت را درشهرری دارید باید برای هر مترمربع واحد مسکونی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید چون قیمت کل این واحد ۱۵۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار