لیبرمن

وزیر جنگ اسرائیل مدعی شد که اقدامات اسرائیل در آن‌سوی مرزها و همچنین اعمال مجدد تحریم‌های آمریکای علیه ایران فشار زیادی بر جمهوری اسلامی ایران وارد کرده است.

رویکردامروز-به نقل از «تایمز آو اسرائیل»، «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که اقدامات نظامی ایران در سوریه به شدت کاهش یافته است.

وی در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: «اقدامات اسرائیل در آن‌سوی مرزها و همچنین اعمال مجدد تحریم‌های آمریکای علیه ایران فشار جدی‌ بر جمهوری اسلامی ایران وارد کرده است.»

لیبرمن در این مصاحبه با «یدیعوت آحارانوث» مدعی شد: «ایران برنامه ساخت کارخانه‌های موشک‌سازی‌اش را در کشور جنگ زده سوریه متوقف کرده است. ایران هنوز ساخت یک بندر دریایی و یک فرودگاه در سوریه را رها نکرده است و به مذاکره درباره ایجاد مراکز درمانی در سوریه با بشار اسد ادامه می‌دهد.»

وی در اظهاری واهی کاهش فعالیت‌های ایران در سوریه را ناشی از کار روزانه سخت اسرائیل خوانده و اذعان کرد: « اسرائیل با هدف گرفتن صدها مرکز در سوریه جلوی توسعه انتقال سلاح به گروه‌هایی نظیر حزب الله را گرفته و دیپلماسی گسترده ما برای اعمال فشار به آمریکا و روسیه به منظور خروج ایران از این کشور جواب داده است.»

لیبرمن خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال فشار به ایران را مهم خواند و مدعی شد: «بودجه نیروهای ایرانی در خاورمیانه حدودا ۲ میلیارد دلار بود اما امروز پول کمتری برای اختصاص دادن به سوریه و حزب الله وجود دارد.»

وزیر جنگ اسرائیل در ادامه گزافه‌گویی خود مدعی شد: « ایران از فعالیت‌هایش در سوریه بعد از دور دوم تحریم‌ها در ۴ نوامبر درس خوبی خواهد گرفت. حزب الله لبنان توسط ایران تامین مالی می‌شود و احتمالا دیگر قادر نیست در قالب کنونی به کار خود در ادامه دهد.»

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

آخرین اخبار