کد خبر: 4212
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
زنکنه

بیژن زنگنه درباره شیوه‌نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی که به‌تازگی ابلاغ شده است، گفت: تاکنون عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی دارای شیوه‌نامه نبوده است و تنها با اجازه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در این حوزه فعالیت داشتیم.

به گزارش سفیر تجارت، وزیر نفت عنوان کرد: با توجه به اینکه فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی در قانون امسال ذکر شد، شیوه‌نامه صریحی با در نظر گرفتن همه فعل و انفعالات فروش توسط وزارت نفت تدوین شده است. 

وی افزود: در شیوه‌نامه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی به مباحثی همچون نحوه قیمت‌گذاری و نحوه تعدیل قیمت‌ها اشاره شده، زیرا ممکن است از زمانی که خریدار در بورس برنده می‌شود تا زمان برداشت، دو تا سه ماه طول بکشد، از این رو باید مشخص شود قیمت‌ها چگونه تعدیل می‌شود تا دو طرف معامله متضرر نشوند و معامله منصفانه باشد.

وزیر نفت  تصریح کرد: اساس بر این است که این عرضه در مسائلی همچون قیمت‌گذاری شفافیت داشته باشد تا افرادی که می‌خواهند قیمت دهند به‌درستی بدانند پول را چگونه از آنها دریافت می‌کنیم، همچنین بتوانند محاسبات خود را به دقت انجام دهند و همه آنها بطور یکسان اطلاعات مربوط به خرید و فروش را داشته باشند.

منبع: روزنامه تعادل

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

آخرین اخبار