بررسي برنامه‌هاي مسكني وزارت راه وشهرسازي با حضور اعضاي كميسيون عمران

وزارت راه و شهرسازی به منظور بررسی و نهایی کردن طرح ها و برنامه های حوزه مسکن امروز با اعضای کمیسیون عمران در ساختمان شهید دادمان هم‌اندیشی برگزار می‌کند.

سفیرتجارت: معاونت مسکن و ساختمان به منظور بررسی و هم اندیشی در خصوص آخرین طرح ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رونق تولید در حوزه مسکن و تعادل‌بخشی به بازار مسکن با دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس، جلسه هم‌اندیشی را امروز یکشنبه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه وشهرسازی برگزار می‌کند.

بنابر این گزارش وزارت راه وشهرسازی در بخش مسکن از سیاست‌های انقباضی به سمت رویکردهای انبساطی تغییر رویه داده‌ است و اطمینان از جریان پایدار تولید مسکن در کشور با تخصیص زمین و تسهیلات ساخت از مهمترین برنامه های وزیر راه و شهرسازی است.

علاوه برساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، تکمیل و واگذاری ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مهر مدنظر قرار دارد که از این تعداد ساخت ۲۳۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و منتظر خدمات روبنایی و زیربنایی است.

در سال ۱۳۹۷ وزارت راه وشهرسازی در ابلاغیه‌ای به استانداران سراسر کشور سیاست‌های وزارتخانه در خصوص برنامه‌های بازآفرینی شهری با تأکید بر اجرای تکالیف برنامه ششم توسعه و ابلاغ دستور رئیس محترم جمهور در تحرک بخشیدن به برنامه‌های بازآفرینی اعلام‌شده است.

برنامه بازآفرینی شهری اعم از احیای بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها از طریق بازآفرینی و نوسازی محلات و ساخت مسکن مناسب و در شأن مردم شریف ایران بر اساس تفاهم‌نامه مبادله شده بین سازمان برنامه‌وبودجه، وزارت راه و شهرسازی و صندوق توسعه ملی در چارچوب آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، مقررشده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث شود.

همچنین در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۷در ابلاغ وزیر راه و شهرسازی به استانداران درخواست شده، استفاده حداکثری و اهرمی نمودن همه منابع بخش خصوصی و اعتبارات استانی و بودجه‌ای دستگاه‌های عضو ستاد بازآفرینی، شهرداری‌ها و اعتبارات تفاهم‌نامه همکاری مشترک سهم استان در برنامه بازآفرینی صورت پذیرد. همچنین درخواست شده تا پیگیری اختصاص اراضی دولتی در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان برای شتاب دهی تولید مسکن مطابق با آئین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار مصوب هیأت دولت صورت پذیرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

آخرین اخبار