ارسال ۳ پیشنهاد به شورای عالی بورس برای تغییر قوانین بازار پایه

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس گفت: اجرای تدریجی قوانین بازار پایه، تغییر دامنه نوسان و امکان بازارگردانی در نمادهای معاملاتی بازار پایه، در قالب سه پیشنهاد از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار به شورای عالی بورس ارائه می‌شود.

سفیرتجارت: مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت مطلب «قوانین جدید معاملات بازار پایه فرابورس» و «مسئولین محترم از اجرای غیرکارشناسی قوانین جدید بازار پایه جلوگیری کنید» خواستار پیگیری موضوع قوانین جدید بازار پایه از مسئولان مربوط شدند.

 در این زمینه خبرنگار اقتصادی بهنام محسنی معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس موضوع را پیگیری کرد.

بهنام محسنی در اجرای تدریجی قوانین بازار پایه، تغییر دامنه نوسان و امکان بازارگردانی در نمادهای معاملاتی بازار پایه را سه پیشنهادی اعلام کرد که در جلسه شورای عالی بورس روی آن جمع‌بندی صورت‌گرفته و قرار شد از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار به شورای عالی بورس به منظور تصمیم‌گیری نهایی ارائه شود.

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس از جمع‌بندی چند پیشنهاد در مورد نحوه اجرایی شدن قوانین جدید بازار پایه و ارائه آن به شورای عالی بورس از سوی سازمان بورس برای تصمیم‌گیری نهایی خبر داد و اظهار داشت: در جلسه‌ای که یکشنبه دوم تیرماه با حضور نمایندگان کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، کانون کارگزاران و فرابورس ایران برگزار شد، پس از بررسی تمامی پیشنهاداتی که مرتبط با قوانین جدید بازار پایه بود، روی سه پیشنهاد جمع‌بندی نهایی صورت گرفت.

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس خبر داد: سومین محور پیشنهادی آن است که مقررات جدید بازار پایه به صورت تدریجی اجرایی شود، به گونه‌ای که ابتدا در تابلوهای قرمز و نارنجی بازار پایه و بعد از آن در تابلو زرد، این دستورالعمل اجرایی شود.

وی در مورد این پیشنهادات توضیح داد: فعالیت بازارگردان در نمادهای معاملاتی بازار پایه یکی از محورهای پیشنهادی بازار پایه است. بر این اساس امکان فعالیت ‌بازارگردان‌ها طبق دستورالعمل مربوط به عملیات بازارگردانی و با استفاده از ظرفیت‌های آن، ‌در بازار پایه فراهم خواهد شد.

یکی دیگر از پیشنهاداتی که به گفته محسنی روی آن جمع‌بندی صورت گرفته، آن است که در زمان اجرایی شدن قوانین در سه تابلو جدید بازار پایه پس از کشف قیمت، حراج پیوسته با قیمت ثابت معامله نشود و دامنه نوسان محدودی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

آخرین اخبار