کد خبر: 4928
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
"زیره" به بورس کالا رفت

معاملات آزمایشی گواهی سپرده کالایی زیره سبز درجه یک امروز در نماد معاملاتی زیره سبز انبار کیمیا بذر تربت با سررسید انبار خرداد ۱۳۹۹ در بازار فیزیکی بورس کالای ایران آغاز شد.

سفیرتجارت: معاملات گواهی سپرده زیره سبز در حالی از امروز به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد که در نخستین روز 1007 گواهی سپرده زیره (هر گواهی معادل یک کیلوگرم) طی 24 دفعه معامله مورد معامله قرار گرفت.

در جریان معاملات نخستین روز و در نماد مذکور، قیمت هر کیلوگرم زیره سبز در بالاترین سطح به قیمت 409 هزار و 867 ریال رسید و در پایین ترین سطح هر کیلو از این محصول به قیمت 390 هزار و 350 ریال معامله شد.

این گزارش می افزاید، معاملات گواهی سپرده زیره سبز در حالی از امروز در بورس کالا کلید خورد که محصول تحویلی به انبار می بایست تولید سال 1398 باشد و انبار محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

در پایان گفتنی است، جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان 55 کیلوگرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه گردد. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • اینستکس در آمار تجارت ما تأثیری ندارد

    اینستکس در آمار تجارت ما تأثیری ندارد

    سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: اینستکس از نظر فنی چندان برای ما تعیین‌کننده نیست، ولی واقعیت آن است که فعال شدن یا نشدن اینستکس در آمار تجارت خارجی ما تأثیر چندانی ندارد.