کد خبر: 4932
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
واحدهای صنعتی راکد سقز احیا شود

فرماندار ویژه شهرستان سقز بر تلاش برای احیای واحدهای تولیدی راکد در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش سفیرتجارت: کامیل کریمیان در جریان بازدید تعدادی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی قهرآباد بر تسهیل‌گری اداره صمت و شهرک‌های صنعتی در راستای واگذاری وام‌های بانکی و زمین برای واحدهای تولیدی، تلاش برای فروش محصولات، برندسازی و افزایش میزان اشتغال این واحدها تاکید کرد.

وی در صحبت با مدیران کارگاه‌های تولیدی این شهرک صنعتی، بر رفع مشکلات آنان در زمینه تولید بیشتر و اشتغالزایی برای تعداد زیادتری از مردم سقز تاکید کرد.

کریمیان از کارگاه‌های تولید سبد پلاستیکی، تولید گرانول(ماده اولیه تولید محصولات پلاستیکی از نوع بازیافتی)، تولید پوشاک شاد مهرحریر کردستان، تولید انواع بطری پریفرم  pet،   لنت ترمز خودرو با برند شاهین و آریا، تولید و بسته‌بندی ضدیخ و شیشه شور خودرو و تولید انواع پخش ماشین و سینمای خانگی با برند آوا آرگن  ماد بازدید کرد.

فرماندار ویژه شهرستان سقز همچنین بر تلاش برای احیای واحدهای تولیدی راکد در این شهرستان تاکید کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در این بازدید بیان کرد: دولت از اواخر ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ تاکنون در حوزه صنعت، معدن و تجارت از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات ۴ درصد سرمایه ثابت و ۱۰ درصد سرمایه در گردش پرداخت کرده است.

بهنام میرزایی عنوان کرد: همچنین از محل اعتبارات اشتغال فراگیر بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش ۱۸ درصدی و از محل اعتبارات طرح رونق تولید که هم اکنون ادامه دارد سرمایه ثابت و در گردش ۱۸ درصدی پرداخت که ۸ درصد از بهره این بخش به صورت یارانه‌ای در حال پرداخت است.

میرزایی ادامه داد: در شهرستان سقز، ۴۵ واحد صنعتی تاکنون از این اعتبارات استفاده کرده‌اند.

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای تثبیت اشتغال، عبور از بحران، احیای مجدد، افزایش اشتغال و بازسازی و نوسازی خط تولید است.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

آخرین اخبار