محسن صالحی‌نیا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش تصدی گری دولت در امور شهرک‌های صنعتی و واگذاری آن‌ها به خود صنعتگران، راهبری و نگهداری امور و ارائه خدمات به تولید کنندگان را در شهرک‌های صنعتی بهبود بخشیده است.

به گزارش سفیرتجارت به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحی‌نیا شامگاه سه‌شنبه در نشست بررسی اجرای قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی که در سالن اجتماعات شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی برگزار شد، نقش مؤثر شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی را در کاهش تصدی گری دولت مهم برشمرد و بر هم‌افزایی بیشتر شرکت‌های خدماتی با شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها تأکید کرد.

وی با تشریح حیطه عملیات و مأموریت‌های شرکت‌های خدماتی مستقر در شهرک‌های صنعتی افزود: اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستلزم تعامل همه جانبه با صنعتگران است که شرکت‌های خدماتی این نقش را به‌خوبی ایفا کردند و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هم به‌عنوان پشتیبان آن‌ها، اختیارات لازم را در اختیارشان قرار داده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که راهبری شهرک‌های صنعتی توسط شرکت‌های خدماتی مهمترین وظیفه آن‌هاست، اضافه کرد: شرکت‌های خدماتی باید از تمام ظرفیت‌های مختلف استفاده کنند و راهبری، حفظ و نگهداری تجهیزات شهرک را یک ضرورت بدانند تا تمام صنعتگران از مزیت‌های شهرک صنعتی بهره‌مند شوند.

صالحی‌نیا ادامه داد: در راستای تحقق و اهمیت اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و کاهش تصدی گری دولت و ایجاد زمینه حضور حقیقی بخش خصوصی در عرصه اقتصاد کشور، اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی به شرکت‌های خدماتی واگذار شده است که استان خراسان رضوی جزء استان‌های پیشرو در این زمینه است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: شهرک‌های صنعتی فضای مناسبی برای کسب و کار دارند و واگذاری آن‌ها به شرکت‌های خدماتی، این فضا را بهبود می‌بخشد تا اجرای طرح‌ها، برنامه‌های راهبردی و امور شهرک‌ها و ارائه خدمات با همفکری بیشتر صنعتگران انجام شود.

مسعود مهدی‌زاده مقدم افزود: شرکت‌های خدماتی در راستای سرعت بخشیدن و خدمات رسانی بهتر به واحدهای صنعتی مجدانه پیگیر امور مربوط به صاحبان صنایع هستند و با تلاش و تکیه بر تجارب خود نقشی مهم در جهت رفع مسائل شهرک‌های صنعتی ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون، مدیریت شهرک‌های صنعتی باید به شرکت‌های خدماتی واگذار شود که تا کنون ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان به شرکت‌های خدماتی واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به واگذاری مدیریت شهرک‌ها و نواحی صنعتی به شرکت‌های خدماتی، شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی همچنان به‌عنوان دستگاه ناظر عالی با تشکیل سالیانه مجامع عملکرد و بودجه، علاوه بر حمایت از هیأت مدیره شرکت‌های خدماتی، بر روند امور آن‌ها نیز نظارت می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار