نماینده روسیه در اتحادیه اروپا: به تجارت با ایران ادامه می دهیم

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد: روسیه به تجارت با ایران به رغم تحریم های آمریکا ادامه می دهد.

به گزارش سفیرتجارت: ولادیمیر چیژوف به خبرگزاری دولتی روسیه امروز گفت: شرکای اروپایی برخی اوقات سوال می کنند چرا روسیه و چین ساز و کاری مشابه اینستکس ایجاد نمی کنند.
وی افزود: ما در پاسخ به این سوال می گوییم که چرا باید این مکانیسم را ایجاد کنیم؟ ما همین طوری هم با ایران تجارت می کنیم و به تحریم های امریکا توجه نخواهیم کرد.
حجم مبادلات بازرگانی ایران و روسیه در سال گذشته به بیش از ۱.۵ میلیارد دلار رسید و همچنان با آهنگ رو به رشدی ادامه دارد.
اما اینستکس یا ابزار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا، راهکاری که در ابتدای سال جاری میلادی از سوی اروپا ایجاد شد تا اروپا به روشی رسمی با ایران مبادلات اقتصادی داشته باشد، همچنان با گذشت چندین ماه اجرایی نشده است.
کم کاری اروپا در ماه‌های گذشته و اجرایی نشدن اینستکس بارها مورد انتقاد مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران، چین و روسیه قرار گرفته است.
مقامات، دیپلمات ها، سناتورها و نمایندگان پارلمان روسیه از دو روز گذشته با توجه به اقدامات جدید تهران در خصوص کاهش تعهدات داوطلبانه خود، ضمن حمایت از ایران دربرجام و درک اقدامات تهران برای حفظ توافق هسته ای با توجه به خروج غیرقانونی و یکطرفه آمریکا از آن، از نگرانی خود مبنی بر بدتر شدن وضعیت پیرامون توافق هسته ای سخن گفتند و خواستار خویشتنداری تهران شدند.
ایران روز یکشنبه در پی خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی این کشور علیه ایران و عدم انجام تعهدات از سوی دولت‌های اروپایی و بقیه کشورهای امضا کننده توافق هسته‌ای گام دوم کاهش تعهد به برنامه هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را برداشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار