کد خبر: 5872
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
افزایش صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن

افزایش ۴۴.۴ درصد ارزش صادرات بخش معدن میزان صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن کشور طی ۲ ماهه نخست سال ۹۸ به ترتیب ۴.۸ و ۲ درصد افزایش یافت.

 به گزارش"سفیرتجارت"، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی ماه های فروردین و اردیبهشت، ۶۶ فقره بود. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۶۳ فقره بود.
همچنین طی این مدت، ۱۵۵ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵۲ فقره بود. افزون بر این، طی مدت مذکور، ۶۹ فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۷۷ فقره پروانه بهره برداری)، ۱۰.۴ درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال، ۱۶۸ میلیارد و یکصد میلیون ریال بود که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال گذشته (۵۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال)، ۱۹۶ درصد رشد یافت.

افزایش ۴۴.۴ درصد ارزش صادرات بخش معدن

میزان صادرات وزنی بخش معدن طی فروردین(یک ماهه امسال)، یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۶۰۰ تن بود. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۰۰ تن بود که حاکی از افزایش ۲۱.۸ درصد صادرات محصولات این بخش است.

ارزش صادرات این بخش نیز طی فروردین ۹۸ با ۴۴.۴ درصد رشد، به ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید. این رقم در فروردین سال گذشته، ۸۲ میلیون دلار بود.

میزان واردات بخش معدن در نخستین ماه ۹۸، ۷۱ هزار و ۸۰۰ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۵۸ هزار و ۸۰۰ تن)، نشان دهنده افزایش ۲۲.۱ درصدی است. ارزش واردات این بخش نیز در نخستین ماه ۹۸، ۲۴ میلیون دلار بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۷.۴ درصد)، ۳۷.۹ درصد رشد نشان می دهد.

افزایش ۴۴ درصد حقوق دولتی

افزون بر این، طی ۲ ماهه نخست سال ۹۸، حدود یک هزار و ۸۱۰ میلیارد و ۷۰۶ میلیون ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (یک هزار و ۲۵۶ میلیارد و ۴۹۹ میلیون ریال)، حاکی از افزایش ۴۴.۱ درصدی است.

منبع:سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

آخرین اخبار