کد خبر: 5928
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
بزرگترین طرح صنعتی زاگرس مرکزی در مدارتولید

مرحله نخست یوتیلیتی پتروشیمی لردگان، به عنوان بزرگترین طرح صنعتی زاگرس مرکزی وارد مدار تولید شد.

به گزارش "سفیرتجارت"، مرکز چهارمحال و بختیاری، سرپرست معاونت صنایع صنعت، معدن و تجارت استان گفت: با راه اندازی مرحله نخست یوتیلیتی که شامل واحدهای آب خام، آب بدون املاح، هوا و نیتروژن، برج‌های خنک کننده، اتاق کنترل، ایستگاه برق و واحد بخار و فلز است، بعد از گذراندن تمامی تست‌های مربوطه فعالیت خود را شروع کرد که این فرآیند برای راه اندازی مراحل بعدی ضروری است.
امین صلابت گفت: با بهره گیری از دانش بومی و نیروی متعهد متخصص جوان، یوتیلیتی پتروشیمی لردگان وارد مدار شد.
مدیر عامل پتروشیمی لردگان هم گفت: این مجتمع ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۷۳ هزار تن اُوره و ۶۷۷ هزار تن آمونیاک را دارد که بخش عمده‌ای از آمونیاک تولیدی برای تولید اُوره در داخل مجتمع مصرف می‌شود و ۷۴هزار تن به صورت مازاد برای عرضه مستقیم به بازار در نظر گرفته شده است.
محسن محمودی با بیان اینکه کاربرد آمونیاک در تولید انواع کودهای شیمیایی است، افزود: آمونیاک را می‌توان هم به صورت مستقیم به عنوان کود شیمیایی به کار برد و هم در تولید موادی مانند نیترات آمونیوم، سولفات آمونیوم، مونوآمونیوم فسفات، دی آمونیوم فسفات، اُوره و دیگر کودهای شیمیایی از آن استفاده کرد.
شرکت پتروشیمی لردگان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در منطقه فلارد شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری در حال ساخت است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

آخرین اخبار