کد خبر: 5930
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
‌ (http://www.safiretejarat.com/d/2019/08/14/3/8099.jpg)بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند

حدود ۷۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کردستان مستقر هستند که از این تعداد، بیش از ۵۰۰ واحد فعال بوده و تا پایان سال هم بازگرداندن ۵۰ واحد غیر فعال به چرخه تولید در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش "سفیرتجارت"، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اظهار داشت: برنامه امسال شرکت شهرک‌های صنعتی استان بسته رونق تولید است که در چارچوب مباحث اقتصاد مقاومتی آن را پیش خواهیم برد.

احمد خسروی با اشاره به اینکه در ۳۰ شهراستان مصوبه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان وجود دارد، افزود: در ۱۹ مورد زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در حال واگذاری است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۷۰۰ واحد در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند و علاوه بر این استقرار ۲۰۰ واحد دیگر هم در حال انجام است که زمین مورد نیاز به آنها واگذار شده و قراردادها هم منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان گفت: چند طرح آماده افتتاح هم در استان داریم که در سفر رئیس جمهوری، هفته دولت و دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

خسروی تاکید کرد: از مجموع واحدهای مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان هم اکنون بیش از ۵۰۰ واحد فعال است و حداقل پنج هزار نفر هم در آنها مشغول بکار هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های این شرکت در سال جاری به چرخ تولید بازگرداندن واحدهای غیرفعال است، افزود: این اقدام تنها توسط شرکت شهرک‌ها قابل انجام نیست و بانک‌ها، سازمان صنعت، معدن و تجارت، معاونت امور اقتصادی استانداری و سازمان جهادکشاورزی کردستان همه پای کار هستند تا زمینه فعال‌سازی مجدد واحدهای تولیدی را فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اضافه کرد: تمام واحدهای تولیدی استان مورد بررسی و پایش قرار گرفتهاند که در این پیمایش مشخص شد صاحبان تعدادی از واحدها دیگر قصد ادامه کار  ندارند.

خسروی یادآور شد: هر واحد تولیدی که به دلیل مسائل اقتصادی با مشکل تامین منابع مالی مواجه شده و یا در زمینه به روز کردن ماشین‌آلات و تجهیزات خود نیاز به سرمایه داشته باشد در کارگروه رفع موانع تولید درخواست او بررسی و به بانک معرفی و مبلغ مورد نیاز بعد از کار کارشناسی در اختیار این واحدها قرار داده می‌شود.

وی گفت: هدف و برنامه‌ریزی شده تا امسال ۵۰ واحد غیرفعال در استان به چرخه تولید بازگردانده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان از همراهی و تعامل اهالی رسانه تقدیر کرد و افزود: رسانه‌های استان همیشه در مباحث توسعه‌ای و اقتصادی یار و همراه بخش دولتی و خصوصی هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

آخرین اخبار