کد خبر: 6215
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
تاکید وزارت علوم بر اشتغالزایی و مهارت افزایی دانشجویان

مدیر کل برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه‌های کشور بر اشتغالزایی و مهارت افزایی دانشجویان تاکید دارد.

به گزارش"سفیرتجارت"، محمدرضا آهنچیان، مدیرکل برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین گفت: این اجلاس سالانه بر مبنای سیاست‌ها و خط مشی‌های تعیین شده از سوی وزارتخانه برگزار می‌شود و بر اشتغالزایی و مهارت افزایی برای دانشجویان تاکید می‌کند.


آهنچیان اضافه کرد:  دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین اردیبهشت امسال از بین ۱۴ دانشگاه داوطلب برای برگزاری اجلاس انتخاب شد.  


او گفت: سخنرانی‌های این اجلاس هم بر اساس سیاست‌های وزارت علوم تعیین شده است تا با تمرکز بر خطاها برای تقویت نقاط قوت و رفع نواقص و کاستی‌ها اقدام کند.


رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)   هم در این اجلاس گفت: این اجلاس نوید دهنده حرکتی منسجم و هدفمند در مسیر بالندگی کشور است و بی شک روحیه بخش جامعه دانشگاهی در تحقق رشد علمی خواهد بود.


نایینی افزود:  توسعه رشته‌های کارآفرینی، تقویت مهارت افزایی، اصلاح برنامه‌ها، شیوه‌ها و محتوای آموزشی و تقویت ارتباط صنایع با دانشگاه‌ها در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای عملیاتی در برنامه‌های راهبردی آن‌ها تدوین‌ می‌شود.


پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور از امروز با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) آغاز به کار کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

آخرین اخبار