کد خبر: 6440
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
نیمی از تولیدکنندگان مشکل دار ایلام در صنعت‌اند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: تعداد کل واحدهای تولیدی مشکل‌دار مطرح شده در ستاد اقتصاد مقاومتی ۱۰۷ واحد بوده که مشکل ۹۲ واحد برطرف شده و مشکل ۲ واحد به قوت خود باقی است و حل مشکلات ۱۳ واحد تولیدی نیز در دست اقدام است.

به گزارش"سفیرتجارت"، رحمت الله قیصوری اظهار کرد: استان ایلام اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را از سال ۹۵ به طور جدی شروع و پیگیری کرد و تاکنون ۹۶ جلسه اقتصاد مقاومتی برگزار شده که سه مورد از این جلسات به صورت تخصصی مربوط به برخی صاحبان صنایع مشکل‌دار بوده است.

وی تاکید کرد: از ابتدای شروع به کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام تاکنون ۳۵۲ دستور کار جلسه با ۴۲۵ مصوبه برگزار شده که از این تعداد مصوبه ۳۹۶ مصوبه اجرا و ۹ مورد نیز بر حسب شرایط طرح و نیاز به اصلاحات هنوز اجرایی نشده و تعداد ۲۱ مصوبه نیز در دست اقدام است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام ادامه داد: تعداد کل واحدهای تولیدی مشکل‌دار مطرح شده در ستاد اقتصاد مقاومتی ۱۰۷ واحد بوده که مشکل ۹۲ واحد برطرف شده و مشکل  ۲ واحد به قوت خود باقی است و حل مشکلات ۱۳ واحد تولیدی نیز در دست اقدام است.

قیصوری گفت: از مجموع ۱۰۷ واحد که مشکلات آنها در جلسات اقتصاد مقاومتی مطرح شده ۵۸ واحد مربوط به حوزه صنعت و معدن، ۱۸ مورد واحدهای گردشگری، ۲۵ مورد مرتبط به زیربخش های جهادکشاورزی و ۶ مورد نیز مربوط به سایر حوزه‌ها بوده است.

وی عمده موارد مطرح شده  در جلسات اقتصاد مقاومتی را تصویب برنامه و گزارش دستگاه های اجرایی از برنامه های اقتصاد مقاومتی، بررسی واحدهای تولیدی مشکل دار، بررسی چگونگی برطرف کردن مشکلات زیربنایی چون آب، برق، ارتباطات، گاز و... واحدهای تولیدی، استفاده از ظرفیت های  بخش خصوصی و بررسی و رفع مشکلات بانکی، بیمه ای و مالیاتی مربوط به واحدهای تولیدی عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام ادامه داد: عمده فعالیت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن شامل پیگیری و تسریع در تکمیل و راه‌اندازی هشت طرح بزرگ نیمه صنعتی، فعال‌سازی چهار معدن غیرفعال، برگزاری مستمر جلسات کارشناسی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، توسعه و تکمیل زیرساخت شهرک‌های صنعتی و پیگیری احیاء واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال بوده است.

قیصوری گفت: در بخش کشاورزی نیز اقداماتی چون پیگیری تسریع در احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی، دشت عباس، عین خوش و فکه، پیگیری طرح‌های کوچک تأمین آب و ایستگاه‌های پمپاژ، توسعه باغات پسته، کاشت کلزا و توسعه محصولات گلخانه‌ای، پیگیری تسریع در اجرای سامانه گرمسیری، مهار آب‌های مرزی، توسعه آبزی‌پروری و پرورش ماهی در قفس صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: پیگیری احداث و تکمیل سدهای دویرج، کنگیر، سیکان، چناره، میمه، گاوی و سد شهدای ایلام در بخش آب، توسعه زیرساخت‌های گردشگری، افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان از یک شرکت به ۱۶ شرکت در بخش اقتصاد دانش بنیان، پیگیری توسعه زیرساخت‌ها، از جمله توسعه و تکمیل و بهسازی راه‌ها، برق‌رسانی، گازرسانی، آب‌رسانی، تأسیسات فاضلاب به روستاها، شهرها و صنایع و پیگیری راه‌آهن، توسعه فرودگاه در بخش زیربنایی و زیرساختی از جمله موارد مطرح شده در جلسات اقتصاد مقاومتی استان ایلام از سال ۹۵ تاکنون بوده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

آخرین اخبار