کد خبر: 6847
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه 98/6/3 + تغییرات

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۸۲ دلار و ۸۴ سنت رسید.

به گزارش "سفیرتجارت" به نقل از رویترز، در حالی که ارزش سهام در بازارهای اروپایی به دلیل نامشخص بودن سرنوشت خرج انگلیس از اتحادیه اروپا شاهد کاهش بوده قیمت فلز پالادیوم هم به دلیل کمبود عرضه بار دیگر رکورد زده است، قیمت طلا پس از کاهش یک درصدی در جلسه قبل امروز تغییر اندکی داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۸۲ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۴۸۶ دلار و ۲۰ سنت رسید. پیتر فرتیگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ارزش یورو در برابر دلار اندکی تقویت شده و ارزش سهام در بازارهای مالی نیز اندکی بالا رفته که ظاهرا با خوش بینی های ایجاد شده در رابطه با مذاکرات برگزیت مرتبط است، اما این مذاکرات همچنان با ریسک هایی مواجه است.» 

وی افزود: «تحولات مربوط به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین ظلهرا به نتیجه خاصی نرسیده و در بهترین حالت منجر به یک آتش بس منجر خواهد شد نه یک توافق تجاری...بنابراین وضعیت های عدم قطعیت اقتصادی همچنان پررنگ هستند و این عوامل موجب تقویت قیمت طلا می شود.»

مذاکرات سرنوشت ساز میان انگلیس و اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافقی بر سر برگزیت که دیروز تا ساعات اولیه بامداد چهارشنبه نیز ادامه داشت سازنده گزارش شده اما هنوز مشخص نیست که لندن می تواند از به تعویق افتادن خروج در تاریج ۳۱ اکتبر جلوگیری کند یا خیر.

فعالان بازار اکنون در انتظار نتیجه نشست برگزیت در بروکسل هستند که طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد شد و تکلیف نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را مشخص خواهد کرد.

در همین حال قیمت فلز پالادیوم پس از رسیدن به رقم بی سابقه ۱۷۴۴ دلار و ۵۸ سنت در معاملات اولیه امروز با ۰.۶ درصد رشد نسبت به رقم پایانی دیروز به ۱۷۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

آخرین اخبار