جزئیات منابع چهار برنامه اشتغالی ۹۸/تخصیص صفر با گذشت نیمی از سال

یک کارشناس اقتصادی گفت: هلدینگ‌ها با فعالیت در بخش‌های مختلف اقتصاد می‌توانند ضمن رونق در چرخه اقتصاد، اشتغال قابل توجهی را در کشور ایجاد کنند.

به گزارش "سفیرتجارت"، شرکت های هلدینگی یک شرکت مادر هستند که مجموعه ای از شرکت های خرد زیر مجموعه خود را مدیریت و سازمان دهی می کنند.

چند نمونه از این شرکت ها به تازگی در کشور تاسیس شده که نقش موثری نیز در اقتصاد کشور به خصوص بخش اشتغال داشته اند.

راه اندازی شرکت هایی که از سرمایه کمی برخوردار هستند، از مهم ترین خدماتی است که شرکت هلدینگ مادر انجام می دهد تا با جلوگیری از کاهش فعالیت شرکت ها، به اشتغال زایی و رونق در اقتصاد کمک کند.

در همین راستا میرمحمد حشمتی در گفتگو با خبرگزاری میزان اظهار کرد: هلدینگ‌ها با استفاده از سرمایه‌های کلان خود و با جمع آوری سرمایه‌های خرد اقدام به ایجاد یک زمینه مناسب برای فعالیت اقتصادی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: هلدینگ‌ها همچنین می‌تواند با سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان نوپا، آن‌ها را حمایت کنند و از تکنولوژی‌های روز دنیا در اقتصاد استفاده کنند.

این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که هم اکنون دولت و مردم با آن مواجه اند، مسئله اشتغال است که هلدینگ‌ها با فعالیت در بخش‌های مختلف اقتصاد می‌توانند ضمن رونق در چرخه اقتصاد، اشتغال قابل توجهی را در کشور ایجاد کنند.

حشمتی عنوان کرد: سرمایه گذاری هلدینگ‌ها در فعالیت‌ها و کسب وکارهای نوین بسیار تاثیر گذارتر از بخش‌های دیگر اقتصاد است و می‌توانند در کوتاه مدت تاثیر خود را نشان دهند.

وی ادامه داد: با افزایش فعالیت هلدینگ‌ها در بخش‌های خدماتی مانند صنعت توریست و گردشگری بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصادی در کشور فعالیت‌های خود را از سر خواهند گرفت و مطمئنا صنعت گردشگری در ایران ظرفیت بالایی برای پذیرش سرمایه‌های کلان دارد.

این کارشناس اقتصادی مطرح کرد: با سرمایه گذاری در شرکت‌های هلدینگی، زمینه مناسبی برای افزایش فعالیت بخش خصوصی در کشور ایجاد می‌شود.

حال با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راه اندازی و سرمایه گذاری در شرکت های هلدینگی یکی از اقداماتی است که تاثیر مثبت آن را در کوتاه مدت در اقتصاد کشور خواهیم دید.

منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

آخرین اخبار