کد خبر: 7754
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
موسوی

۲۰ نیروگاه مقیاس کوچک با هدف تامین برق مورد نیاز شهرک‌های صنعتی و روستاهای اطراف در مازندران در حال ساخت است.

به گزارش "سفیرتجارت"، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه تاقبل از سال ۹۳ نیروگاه‌های مقیاس کوچک در شهرک‌های صنعتی استان استقرار نیافته بود، گفت: شهرهای محمودآباد، جمشید آباد، بشل سوادکوه و ساری به نیروگاه‌های مقیاس کوچک مجهز شده اند.
سید مصطفی موسوی با اشاره به اینکه راه اندازی این گونه نیروگاه‌ها مصادق پدافند غیر عامل در استان است، افزود: این نیروگاه‌ها با تولید ۱۲ تا ۲۴ مگاوات برق علاوه بر تامین برق مورد نیاز شهرک، برق شهرک‌های صنعتی و روستاهای اطراف را تامین خواهند کرد.
او گفت: هم اکنون ۲۰ قرارداد با سرمایه گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بسته شده است.
موسوی با اشاره به توسعه زیر ساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان، افزود: ۴۵۰ طرح توسعه زیر ساختی متوسط و بزرگ ۵ سال گذشته در ۴۰ شهرک و ۴۰ ناحیه صنعتی مازندران اجرا شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: ارزش سرمایه گذاری این طرح‌ها شامل گازرسانی، فیبر نوری، راه و معابر و تصفیه خانه ۹۸ میلیارد تومان است.
او گفت: واحدهای صنعتی مستقر در شهرک تا ۵ سال گذشته از سوخت‌های نفت، گازوئیل ونفت کوره برای صنعت استفاده می‌کردند که عملیات گازرسانی هم اکنون در ۱۰ شهرک صنعتی استان در حال اجرا است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از تجهیز شهرک‌های صنعتی استان به تصفیه خانه خبر داد و افزود: در این بخش جهش قابل ملاحظه‌ای داشته ایم.
او گفت: هم اکنون عملیات اجرایی تصفیه خانه شهرک صنعتی محمودآباد به پایان رسیده است.
موسوی افزود: تصفیه خانه‌های شهرک صنعتی بابلکنار و شهرک صنعتی ساری به ظرفیت هزار متر مکعب در دست ساخت است که بزودی این طرح‌ها با تامین اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

منبع" خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

آخرین اخبار