کد خبر: 7762
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
تقویت ارتباطات اقتصادی ایران و عراق با تشدید تحریم‌های آمریکا

نشست ۲ روزه تجاری ایران و عراق با حضور فعالان اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در هتل پارسیان اوین آغاز به کار کرد.

به گزارش "سفیرتجارت"، نشست تجاری ایران و عراق در این دوره به موضوع مواد غذایی، شبکه توزیع و بنکداری در اقلیم کردستان عراق ارتباط دارد.
سید حمید حسینی، دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در این نشست، گفت: امسال بنا داریم به جای همایش‌های تجاری، نشست‌های تخصصی و دیدارهای رو در رو برگزار کنیم تا بتوانیم از دیدگاه‌های بنکداران و توزیع‌کنندگان اقلیم کردستان عراق به صورت مستقیم استفاده کنیم.
وی افزود: ۸۰ درصد شرکت‌های ایرانی از طریق اقلیم کردستان عراق به بازار عراق ورود کردند و هم اکنون نیز برای حضور و توسعه فعالیت در عراق و یا حضور در بازار سوریه از اقلیم کردستان استفاده می‌کنند.
حسینی گفت: امیدواریم صادرات روزانه ۸۰۰ کامیون محصولات و کالاهای ایرانی به اقلیم کردستان به هزار کامیون افزایش یابد.
آقای یاسین رحیم فرج معاون اول اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه در این نشست، مرزهای پرویزخان و باشماق را دو دروازه شناخت کالاهای ایرانی در اقلیم کردستان و بازار عراق دانست و گفت: ما به عنوان اتاق بازرگانی سلیمانیه برای احیا روابط و بنیان نهادن روابط اقتصادی با ایران پیش قدم بوده ایم.
وی با بیان اینکه ما همیشه ایران را در اولویت کارهای اقتصادی خود داریم افزود: شرکت‌ها و فعالان اقتصادی ایرانی هم باید سطح استاندارد بین المللی را در تولیدات خود رعایت کنند ضمن اینکه کمیسیون مشترک نیز برای پیگیری مسائل میان بازرگانان اقلیم و ایران تشکیل شود.
آقای مصطفی عبدالرحمان، رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق نیز در این نشست از شرکت‌های ایرانی خواست کارخانه تولیدی خود را در اقلیم کردستان دایر کنند، زیرا امنیت در این منطقه با ثبات است ضمن اینکه ما از همه توان و ظرفیت خود برای توسعه فعالیت شرکت‌های تولیدی ایرانی در اقلیم کردستان استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

آخرین اخبار