شهرک صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: صنایع کوچک استان می‌توانند تا سقف ۵ میلیارد ریال بدون اخذ وثیقه ملکی از صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک کشور ضمانت‌نامه دریافت کنند.

به گزارش سفیرتجارت، سیاوش وحدت اظهار داشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور تاکنون بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای ۳۳ واحد از صنایع کوچک خراسان شمالی صادر کرده است.  

وی نبود وثیقه ملکی را یکی از مشکلات صنایع کوچک استان برای استفاده از خدمات این صندوق دانست و افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشور و استانداری خراسان شمالی در زمان سفر  ریاست جمهوری به استان، صندوق ضمانت متعهد شد تسریع و تسهیل صدور انواع ضمانت نامه های مورد نیاز صنایع کوچک  خراسان شمالی معرفی شده را در اولویت قرار دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی افزود: سرمایه گذاران واحدهای صنعتی استان در صورت نیاز به دریافت تسهیلات و برخورداری از مزایای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می توانند به شرکت شهرک های صنعتی استان مراجعه کنند.

وی با بیان این که صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در راستای حمایت از سرمایه گذاران به منظور ساخت و توسعه واحدهای صنعتی، بازسازی و نوسازی تجهیزات خدمات ارائه می دهد اظهار داشت: صدور ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی برای اخذ تسهیلات یکی از اهداف راه اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک است و هم اکنون موانعی که وجود داشت برطرف شده است.

وی با بیان این که همه صنایع کوچک استان به خدمات این صندوق در زمینه ضمانت سرمایه گذاری نیاز دارند اظهار داشت: آمادگی داریم تا با همکاری صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گره‌گشای مشکلات واحدهای صنایع کوچک در شرایط کنونی باشیم.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای کمک به توسعه صنایع کوچک تشکیل شد و بر اساس اساسنامه و آیین نامه های مربوطه، حداکثر سقفی که صندوق برای یک مشتری حقیقی و یا حقوقی می تواند اختصاص دهد ۳۰ میلیارد ریال شامل حداکثر ۷۰ درصد اصل و سود تسهیلات برای مناطق برخوردار و ۸۵ درصد اصل و سود برای مناطق کمتر برخوردار خواهد بود.

صدور ضمانت نامه‌های شرکت در مناقصه و مزایده، حسن انجام کار، پیش پرداخت جهت اجرای انواع قراردادهای تولیدی و پیمانکاری نیز از جمله محصولات جدید صندوق محسوب می شود. براساس آیین نامه مصوب هیات وزیران این صندوق می تواند حداکثر تا ۷۰ درصد اصل و سود تسهیلات بانکی صنایع کوچک را ضمانت کند که این میزان در مناطق محروم تا ۸۵ درصد است.

خراسان شمالی ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی دارد.  

 مجموع سرمایه‌گذاری ۲۷۸ واحد کوچک در این استان ۲ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی این بخش چهار هزار و ۳۸۵ نفر است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار