کد خبر: 9044
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
شهرک صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: 40 واحد تولیدی در استان تهران، خطوط خود را برای تولید مواد بهداشتی و درمانی مرتبط با کرونا تغییر داده اند و 52 واحد دیگر نیز ظرفیت تولید خود را افزایش داده اند.

به گزارش سفیرتجارت، صابر پرنیان افزود: در بخش تولید اقلام و کالاهای مرتبط با درمان و پیشگیری از بیماری کرونا کمک‌های ویژه ای داشتیم و در این راستا مجوز تغییر خطوط تولیدی برای تولید مواد ضدعفونی و شوینده و ماسک را خارج از بروکراسی اداری و در سریع ترین زمان ممکن صادر کردیم.

وی اضافه کرد: در تولید مواد ضدعفونی کننده (دست، پوست و سطوح) و شوینده نیاز بازار به صورت کامل مرتفع شده و هیچ نیازی در بازار وجود ندارد و در استان تهران نیز متعاقب کشور هیچ مشکلی نداریم.

پرنیان در خصوص تولید ماسک نیز گفت: در تولید ماسک شاهد افزایش تولید و افزایش خطوط تولیدی بوده ایم، به عنوان نمونه در شهرک نصیر آباد یک واحد تولید ماسک داشتیم که الان به 5 واحد افزایش یافته است و در این هفته 4 خط تولید جدید ماسک نیز توسط تولیدکنندگان اضافه می شود.

وی افزود: تمهیدات و هماهنگی های لازم برای تردد کارگران و کارفرمایان به واحدهای تولیدی بدون هیچ گونه مشکلی انجام شده است و در این راستا معرفی نامه‌ها و کارت های شناسایی صادر شده است.

تدوین پروتکل بهداشتی ویژه برای شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه پروتکل بهداشتی ویژه ای برای شهرک‌ها و محیط های صنعتی آماده و اطلاع رسانی شده است، بیان کرد: 80 بافت صنعتی و شهرک صنعتی دولتی و غیردولتی داریم که حدود 400 هزار نفر اشتغال مستقیم دارند و در ورودی این بافت‌ها و شهرکهای صنعتی تست غربالگری انجام می شود و حتی در ورودی واحدهای صنعتی نیز تست غربالگری داریم.

درمانگاه‌های شهرک‌های صنعتی فعال شده است

پرنیان با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی به صورت مداوم ضدعفونی می شود، گفت: HSE شهرک‌ها و واحدهای صنعتی برنامه های آموزشی دارند که به صورت هماهنگ کار می کنند و درمانگاه‌های شهرک‌ها نیز فعال شده است که با شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها ارتباط برقرار کرده اند.

وی با اشاره به جلسه ای که با منتخبین صنعتگران و صنوف تولیدی استان تهران داشته است، اضافه کرد: در آن جلسه ضمن تجزیه و تحلیل آثار کرونا، مشکلات مطروحه جمع بندی شد و راهکارهای لازم برای پیشنهاد به مراجع ذیربط ارایه گردید.

تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند، گفت: تولید کشور با رعایت نکات ایمنی و پروتکل های بهداشتی مصوب بدون هیچ گونه مشکلی تعطیل ناپذیر است و برنامه ای برای تعطیلی تولید کشور وجود ندارد.

پرنیان اضافه کرد: اگر تولیدکنندگان عزیز مشکلی را نیز مطرح کنند به صورت ویژه و آنی مورد پیگیری قرار خواهیم داد و حتی بسته حمایتی ویژه ای را نیز برای شهرکهای صنعتی طراحی می کنیم و تا 30 فروردین ماه از بسته جهش تولید رونمایی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

آخرین اخبار