کد خبر: 9710
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
خداداد غریب پور

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: افتتاح دو کارخانه جدید فرآوری سنگ آهن در سنگان، سبب تکمیل زنجیره تولید در این ناحیه و همچنین زمینه ساز ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد کشور می شود.

به گزارش سفیرتجارت به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی، خداداد غریب پور با اعلام این خبر که فردا قرار است با فرمان رئیس جمهوری دو کارخانه جدید کنسانتره و گندله سازی در مجتمع معدنی سنگان افتتاح شود، گفت: فاز نخست کارخانه کنسانتره فولاد سنگان به ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن و همچنین کارخانه ۲.۵ میلیون تنی سیمیدکو که به تازگی تولید آزمایشی را آغاز کرده‌اند، فردا پنجشنبه به طور رسمی با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت افتتاح می‌شوند.

وی افزود: فاز دوم کارخانه فولاد سنگان به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن طی هفته‌های آتی افتتاح خواهد شد و کل ظرفیت کنسانتره فولاد سنگان به ۵ میلیون تن می‌رسد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با یادآوری اینکه طرح‌ها و کارخانه‌های فرآوری سنگان در زمان دولت فعلی با استراتژی ایمیدرو، از حالت رکود خارج و فعال شدند، ادامه داد: با افتتاح این کارخانه‌ها، ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن به ۱۰.۱ میلیون و گندله سنگ آهن به ۱۲.۵ میلیون تن در «سنگان» می‌رسد.

بهار و جهش تولید

غریب پور تاکید کرد: بدین ترتیب در بهار سال جهش تولید شاهد ورود ظرفیت‌های جدید تولید در زنجیره فولاد در کشور شده‌ایم.

وی با بیان اینکه مشارکت بخش خصوصی سبب افزایش ظرفیت‌های تولید در سنگان شده است، اظهار داشت: طبق طرح کلانی که ایمیدرو آن را راهبری می‌کند، چشم انداز توسعه سنگان، ایجاد ظرفیت تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است که اکنون با این طرح‌های جدید، در بخش گندله سازی ۸۳ درصد و در بخش کنسانتره ۵۷ درصد از برنامه کلان مجتمع سنگان محقق شده است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو درباره اشتغال منطقه سنگان گفت: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان ۵۰۰ شغل به طور مستقیم و ۳ هزار شغل به طور غیرمستقیم ایجاد کرده و همچنین کارخانه گندله سازی سیمیدکو نیز ۲۵۰ نفر شغل به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. سرمایه گذاران کارخانه کنساتتره، فولاد مبارکه و کارخانه گندله سازی فولاد خوزستان است.

توسعه سنگان؛ ارتقای وضعیت معیشت

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه افتتاح کارخانه‌های جدید در سنگان زمینه ساز ارتقای سطح معیشت در منطقه کم برخوردار خواف و رشتخوار (استان خراسان رضوی) شده است، اظهار داشت: ایمیدرو همراستا با سیاست‌های وزارت صنعت معدن و تجارت، همواره توجه به این مناطق را در اولویت داشته و علاوه بر افزایش ظرفیت‌ها، به توسعه زیرساخت در جاده و ریل و همچنین امکانات رفاهی برای اهالی منطقه، توجه کرده است.

به گفته این مقام مسؤول ساخت باند دوم جاده سنگان-خواف- تربت حیدریه از سال گذشته با حضور سرمایه گذاران آغاز شده و اقدامی در جهت توسعه زیرساخت‌ها و توجه به مسؤولیت اجتماعی است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =