کد خبر: 9722
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
شهرک

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی از حضور واحدهای کوچک و متوسط خراسان رضوی با بهره مندی از بسته حمایتی این شرکت و با اخذ شرایط لازم در بازار فرابورس ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی، " مسعود مهدی زاده مقدم" در بازدید از واحدهای صنعتی کوچک شهرک صنعتی تربت جام، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت فرابورس ایران، تابلوی معاملاتی به نام  SME در فرابورس ایجاد شد.
وی با اشاره به سهم 88 درصدی واحدهای صنعتی کوچک در استان و سهم 39 درصدی اشتغال، افزود: از آنجایی که صنایع کوچک و متوسط عمدتاً با محدودیت های مالی مواجهند، به منظور بهره مندی از مزایای بازار سرمایه می توانند بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از بازار SME فرابورس تأمین کنند.  
مهدی زاده مقدم ادامه داد: با توجه به برخی مسائل در تأمین مالی واحد های صنعتی کوچک مانند تأمین وثیقه، لذا بازار سرمایه میتواند به عنوان راهکار مناسب برای تأمین مالی واحدها باشد.
وی با اشاره به دیگر مزایای فرابورس، بیان کرد: معرفی و تبلیغات در تابلوی بورس به صورت رایگان در کنار شرکت های معتبر، امکان انتشار انواع اوراق قرضه، اعتبار بخشی به شرکت و سهامداران آن و امکان انتقال مالکیت سهام برای شرکت ها در حداقل زمان و هزینه، امکان توثیق سهام عرضه شده، بخشی از مزایای حضور واحدهای کوچک و متوسط در بازار سرمایه است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: تاکنون چندین شرکت از طریق شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی به فرابورس معرفی شدند که 8 مورد آنها در حال طی کردن مراحل پذیرش بوده و نماد یک شرکت در بازار فرابورس بازگشایی شده است.
مهدی زاده مقدم افزود: صاحبان صنعت می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به حوزه صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =