سایر عناوین سرویس

 • ضرورت بازبینی در عملیات بازار باز از دید محسن حاجی‌بابا

  ضرورت بازبینی در عملیات بازار باز از دید محسن حاجی‌بابا

  محسن حاجی‌بابا، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران می‌گوید: لایحه عملیات بازار باز نیازمند بازبینی است چرا که بیش از 40 اشکال و ایراد در آن وجود دارد. این درحالی است که با صاحب نظران مشورتی انجام نشده است.

 • تحلیلگر ارشد حوزه انرژی:
رعایت بهره وری برای خلق ثروت ضروری است

  تحلیلگر ارشد حوزه انرژی: رعایت بهره وری برای خلق ثروت ضروری است

  مهدی دوستی:هر یک درصد افزایش و بازیافت از میادین ما تقریبا معادل ده سال صادرات نفت ما می تواند برای کشور ثروت تولید کند ۱۰ میلیارد مترمکعب در سال نشت یا هدر رفت شبکه های گازی کشور معادل با کل صادرات گاز ایران به ترکیه است متاسفانه سالانه سوزاندن ۴/۵ میلیارد دلار گاز همراه تولید نفت در کشور

 • بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی در بودجه 99 به روایت محمد امیرزاده

  بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی در بودجه 99 به روایت محمد امیرزاده

  محمد امیرزاده، نایب رئیس اتاق ایران می‌گوید: بلاتکلیفی شرکت های عمرانی و تکرار چالش ارز، مهمترین نقد بر لایحه بودجه99 در بخش فعالیت‌های عمرانی است. اختصاص درآمدهای حاصل از واگذاری دارائی‌ها و سهام‌های دولتی به تکمیل طرح‌های عمرانی و تسویه بدهی دولت به شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی در سال99 ضروری است.

 • ابهامات لایحه بودجه99 از زبان محمد اتابک

  ابهامات لایحه بودجه99 از زبان محمد اتابک

  محمد اتابک، عضو هیات رئیسه اتاق تهران، بودجه 99 را از آن جهت که در برگیرنده نظرات بخش خصوصی نیست، دور از واقعیت می‌داند. به اعتقاد او در شرایط رکود تورمی فعلی کشور تحقق درآمدهایی نظیر مالیات در بودجه 99 امکان پذیر نیست.

 • دلایل اصلی رسوب کالا در گمرک از زبان مظفر علیخانی

  دلایل اصلی رسوب کالا در گمرک از زبان مظفر علیخانی

  مظفر علیخانی، معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران در برنامه گفت‌وگو با بخش ۱۸:۳۰ شبکه خبر، موازی کاری دستگاه‌ها و فرایندهای اجرایی متعدد در روند واردات و صادرات را مهمترین دلایل رسوب کالا در گمرک عنوان کرد. به گفته او، ۶۰درصد کالاهای معطل در گمرکات سرمایه‌ای و مواد اولیه است که تولید کشور را با مشکل مواجه کرده است.

 • چالش نرخ ارز در لایحه بودجه 99 از نگاه آرش علوی

  چالش نرخ ارز در لایحه بودجه 99 از نگاه آرش علوی

  آرش علوی عضو هیات نمایندگان اتاق کرمان و ایران می‌گوید: متاسفانه نگاه اشتباهی که به بخش صادرات در لایحه بودجه سال98 وجود داشت در لایحه 99 نیز تکرار شده است. این درحالی است که عدم تمکین و پذیرش نرخ واقعی ارز کماکان بزرگ‌ترین مشکل بخش خصوصی با دولت است.

 • جایگاه تولید در لایحه بودجه 99 از نگاه ابوالفضل روغنی

  جایگاه تولید در لایحه بودجه 99 از نگاه ابوالفضل روغنی

  ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران می‌گوید: به‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، در لایحه بودجه99 چندان توجهی به تولید نشده است در عین حال تعیین نرخ دستوری 8500 تومان برای سامانه نیما، بخش کارآفرینی کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.

 • ارتباط صادرات با بودجه 99 از زبان محمد لاهوتی

  ارتباط صادرات با بودجه 99 از زبان محمد لاهوتی

  محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در نقد لایحه بودجه99 می‌گوید: در شرایطی که سال آینده دسترسی به درآمدهای نفتی با مشکل مواجه است، لغو معافیت‌های مالیاتی صادرکنندگان و مشروط شدن برگشت مالیات بر ارزش افزوده صادرات به رفع تعهد ارزی، درآمدهای ارزی از این محل را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد.

 • ابهامات لایحه بودجه 99 از زبان مسعود خوانساری

  ابهامات لایحه بودجه 99 از زبان مسعود خوانساری

  مسعود خوانساری نایب رئیس اتاق ایران معتقد است: لایحه بودجه 99 یکی از غیر کارشناسی‌ترین بودجه‌های کشور است چراکه منابع درآمدی صرفا به دلیل تراز با ارقام هزینه‌ها، افزایش داشته و به امکان تحقق آن اندیشیده نشده است.

 • انتقاد از ارز چند نرخی در لایحه بودجه 99 به روایت رئیس اتاق شیراز

  انتقاد از ارز چند نرخی در لایحه بودجه 99 به روایت رئیس اتاق شیراز

  جمال رازقی جهرمی رئیس اتاق شیراز می‌گوید: ارز 4200 تومانی در لایحه بودجه 99 بزرگترین نقطه ضعف این لایحه است. تداوم مداخله دستوری بانک مرکزی در نرخ‌گزاری نتیجه‌ای جز محدود شدن صادرات و تولید ندارد.

 • رویکرد مالیاتی دولت در بودجه 99 از زبان رئیس اتاق کاشان

  رویکرد مالیاتی دولت در بودجه 99 از زبان رئیس اتاق کاشان

  محمود تولایی رئیس اتاق کاشان و کمیسیون مالیات اتاق ایران معتقد است تشدید فشار مالیاتی بر بنگاه اقتصادی در بوجه 99 موجب تعمیق رکود خواهد شد. در عین حال به نظر می‌رسد دولت در سال آتی تصمیم دارد مالیات بر عایدی سرمایه و مالکیت را به برنامه بودجه کشور الحاق کند.

 • نقایص لایحه بودجه 99 از زبان رئیس اتاق کرمان

  نقایص لایحه بودجه 99 از زبان رئیس اتاق کرمان

  سید مهدی طبیب زاده رئیس اتاق کرمان معتقد است: لایحه بودجه اگر در مجلس اصلاح نشود، سند خوبی برای رونق تولید در سال آینده نخواهد بود.

 • چالش‌های مالیاتی بودجه 99 از زبان رئیس اتاق بوشهر

  چالش‌های مالیاتی بودجه 99 از زبان رئیس اتاق بوشهر

  خورشید گزدرازی رئیس اتاق بوشهر معتقد است: با توجه به شرایط کسب و کار منابع درآمدی لایحه بودجه 99 مانند مالیات، فشار زیادی را متوجه واحدهای تولیدی و صادراتی خواهد کرد. از طرفی با توجه به افزایش بودجه شرکت های دولتی در بودجه اثری از کوچک سازی بدنه دولت دیده نمی‌شود و همین امر موجب کاهش سهم بخش‌خصوصی در اقتصاد خواهد شد.

 • ضعف‌های لایحه بودجه 99 از زبان رئیس اتاق اصفهان

  ضعف‌های لایحه بودجه 99 از زبان رئیس اتاق اصفهان

  مسعود گلشیرازی رئیس اتاق اصفهان تاکید کرد: لایحه بودجه 99 مطابق شرایط جنگ اقتصادی علیه کشور تدوین نشده است. در عین حال افزایش منابع درآمدی غیر واقعی در لایحه 99 موجب کسری بودجه در سال آتی خواهد شد.

 • مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان از زبان افشین کلاهی

  مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان از زبان افشین کلاهی

  افشین کلاهی رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به موانع مالیاتی بر سر راه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، خواستار معافیت هزینه های تحقیقاتی شرکت دانش بنیان از مالیات شد.

 • مذاکرات سفیر چین و رئیس اتاق ایران در مورد روابط تجاری میان دو کشور

  مذاکرات سفیر چین و رئیس اتاق ایران در مورد روابط تجاری میان دو کشور

  غلامحسین شافعی در دیدار با سفیر چین در تهران با اشاره به کاهش ارزش مبادلات ایران و چین از 37 میلیارد دلار در سال گذشته به 35 میلیارد دلار در سال جاری تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و روابط مناسب سیاسی دو کشور، امکان افزایش حجم مبادلات وجود دارد. سفیر چین نیز تاکید بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی میان ایران و چین گفت که علی‌رغم تحریم‌ها در حال حاضر بیش از 100 شرکت چینی در ایران فعالیت دارند.

آخرین اخبار